První perníky z požehnané dílny doputovaly k dětem v Římě

Perníky z výrobní linky v Plané nad Lužnicí, kterou koncem srpna požehnal otec biskup Vlastimil Kročil, si rozebraly děti v Římě. Stalo se tak u příležitosti premiéry pohádky Jiřího Stracha „Anděl Páně II“. Ta byla pro tamní diváky předabována do italštiny.

V zaplněném sále sledovalo pohádku téměř 160 diváků a všechny perníky se rychle rozebraly. V rámci prosincové diecézní pouti do Říma ke cti sv. Mikuláše se perníky, sušenky a další produkty z požehnané výrobní linky společnosti Rej s.r.o. dostanou rovněž mezi sociálně slabé rodiny v Římě.

Tradiční Plánský perník vyrábí společnost Rej s.r.o. dle rodinné receptury a je ručně plněný a zdobený. Specifická chuť perníku je pak dána vlastní výrobou invertního cukru a původní způsob zadělávání a zrání těsta.

 Mediálním partnerem diecézní Adventní pouti ke cti sv. Mikuláše je Český rozhlas.

25.2.2018
3.3.2018
Rožmitál pod Třemšínem

Exercicie pro kněze

Arcibiskupství pražské, penzion Panský dům Rožmitál pod Třemšínem zve na exercicie pro kněze „A znovu přijde ve slávě…“...

26.2.2018
4.3.2018
V týdnu od 26. 2.…

Vysílání Rádia Proglas

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na...