Mezinárodní den památek v Č. Budějovicích

Mezinárodní den památek v Č. Budějovicích
Datum od: 12.6.2021 09:00
Datum do: 12.6.2021 17:00
Místo: centrum města
České Budějovice

Srdečně zveme všechny zájemce o historii na oslavy Mezinárodního dne památek v Českých Budějovicích. Organizátoři připravili bohatý program, který je podrobně popsaný v informační brožuře (ke stažení ZDE). Jedním z důležitých partnerů Mezinárodního den památek je Biskupství českobudějovické, které se zapojilo prohlídkami několika velmi zajímavých objektů:

Komentovaná prohlídka bývalého dominikánského kláštera

Průvodcem bude Ing. Jiří Míchal, kostelník a znalec místní historie. Délka prohlídky 90 minut. Kapacita 45 osob. Začátky v 9:00 a 11:30 hod. Sraz před hlavním vstupem do kláštera – Piaristické náměstí. Vstup pouze s platnou vstupenkou. Bezplatné vstupenky lze rezervovat na www.cbsystem.cz (rezervace vstupenek bude spuštěna 31. 5. 2021). Vstupenky lze vyzvednout pouze v Turistickém informačním centru na nám. Přemysla Otakara II. čp. 2. České Budějovice.

Komentovaná prohlídka kostela Panny Marie Růžencové

Průvodcem bude Lukáš Auracián Petrželka. Nenápadný kostel patřící Kongregaci bratří Nejsvětější Svátosti (Petrini) v sobě za nenápadnou fasádou ukrývá učiněný poklad – výzdobu provedenou německým sochařem, malířem, architektem Peterem Desideriusem Lenzem v duchu uměleckého směru zvaného beuronská škola. Délka prohlídky 90 minut. Kapacita 45 osob. Začátek v 11:00 a 14:30 hod. Sraz před vstupem do kostela – Žižkova tř. 251/6. Vstup pouze s platnou vstupenkou. Bezplatné vstupenky lze rezervovat na www.cbsystem.cz (rezervace vstupenek bude spuštěna 31. 5. 2021). Vstupenky lze vyzvednout pouze v Turistickém informačním centru na nám. Přemysla Otakara II. čp. 2. České Budějovice.

Biskupská zahrada

Biskupská zahrada je součástí biskupské rezidence a založena byla pravděpodobně spolu s piaristickou kolejí v roce 1769. Není běžně přístupná veřejnosti. Vstup volný od 9:00 do 17:00 hodin.

Kostel svaté Rodiny

Novogotický kostel byl zbudován v letech 1886–1888 v komplexu kláštera a sirotčince Kongregace Milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Roku 2018 byl prohlášen kulturní památkou ČR. Stavba tohoto jednolodního kostela je navržena stejně jako Růženecký kostel v beuronském stylu benediktinem Gislenem Béthunem. Vstup volný od 10:30 do 17:00 hodin.

Kostel Panny Marie Růžencové

Byl vystavěn v netradičním beuronském stylu a díky tomu se zařadil mezi výjimečné stavby města. Jeho návštěva jistě stojí za to. Vstup volný od 10:30 do 17:00 hodin.

(pro zvětšení plakátu klikněte na obrázek níže)

 

Přiložené soubory