Mezinárodní den památek

Také letos otevře Biskupství českobudějovické veřejnosti některá běžně nepřístupná místa a zapojí se tak do oslav Mezinárodního dne památek, jehož podtitul je „České Budějovice za panování Marie Terezie, aneb všechny krásy baroka“.

Navštivte biskupskou zahradu na Zátkově nábřeží nebo kostel Obětování Panny Marie a bývalý dominikánský klášter na Piaristickém náměstí.

 

Biskupská zahrada – Zátkovo nábřeží

Ve vstupním glorietu zahrady Vás přivítá budějovický fotograf a patriot Milan Binder s nabídkou jeho knih věnovaných historii města.

Kostel Obětování Panny Marie a dominikánský klášter

Ing. Jiří Míchal Vám v 9:00 a v 11:00 ukáže sochy Josefa Dietricha, které kdysi lemovaly vstup do kláštera a pohovoří o tamní barokní kazatelně. V kapli sv. Anny shlédnete oltářní obraz barokního malíře Františka Jakuba Prokyše a v zákristii budete moci obdivovat další barokní zajímavosti kláštera.

Bezplatné vstupenky si rezervujte na www.cbsystem.cz Vyzvednout si je můžete v Turistickém informačním centru na nám. Přemysla Otakara II. č. 2. České Budějovice.

25.2.2018
3.3.2018
Rožmitál pod Třemšínem

Exercicie pro kněze

Arcibiskupství pražské, penzion Panský dům Rožmitál pod Třemšínem zve na exercicie pro kněze „A znovu přijde ve slávě…“...

26.2.2018
4.3.2018
V týdnu od 26. 2.…

Vysílání Rádia Proglas

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na...