Jsme ze stejné planety

Příběhy tří desítek cizinců, kteří v České republice našli druhý domov – vernisáž výstavy.

Akce trvá do 30.7. denně od 10 do 17 hodin. 

Poradna pro cizince a migranty při Diecézní charitě České Budějovice pořádá putovní výstavu fotografa Jindřicha Štreita „Jsme ze stejné planety“. Její putování po jihočeské metropoli započne v prostorách Teologické fakulty JU v pondělí 4. června 2018. Výstava je realizována za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR v rámci projektu „Integrace cizinců 2018“.

Putovní fotografická výstava Charity ČR „Jsme ze stejné planety“ ukazuje, jak se žije cizincům v České republice. Z jejich portrétů a příběhů se dozvíte, co se jim tady líbí a proč se rozhodli žít právě u nás. Fotografie Jindřicha Štreita doplňují texty s příběhy, které zpracovala novinářka Martina Vašíčková.
Výstava mapuje osudy lidí, rodinné či pracovní prostředí migrantů, kteří se narodili stovky a tisíce kilometrů od českých hranic, ale rozhodli se žít v Česku. Do projektu se podařilo zapojit migranty z blízkého zahraničí, ze Slovenska, Německa, Polska, Ukrajiny, i zámořské a exotické národnosti, Spojené státy, Kolumbie, Ekvádor, Uganda, Jihoafrická republika.

Přiložené soubory