Diecézní biskup Vlastimil Kročil se setkal s hejtmankou Ivanou Stráskou

„Naše úřady spojuje společný zájem o trvalý rozvoj Jihočeského kraje, jehož území se překrývá s českobudějovickou diecézí“, řekl otec biskup Vlastimil Kročil po setkání s jihočeskou hejtmankou Ivanou Stráskou. Jednalo se o první vzájemné setkání v jejich úřadech.

Rozhovor proběhl v pozitivní atmosféře nad tématy, ve kterých obě instituce významně působí, a kde se jejich cíle a služba člověku vzájemně setkávají a doplňují – především v oblasti charitativní a sociální.

Hovořili spolu také o nedávné návštěvě pěveckého sboru Mendík z českobudějovického Jirsíkova gymnázia v Římě, kde sbor v rámci oslav svátku sv. Václava doprovázel bohoslužbu ve Svatopetrské bazilice. Při této příležitosti pozval otec biskup paní hejtmanku Ivanu Stráskou k účasti na generální audienci u Svatého otce v Římě, která proběhne v rámci prosincové pouti ke cti sv. Mikuláše.

V rámci audience dne 13. prosince bude Svatému otci společně předána speciální várka českobudějovického ležáku jako projev poděkování a vděčnosti za jeho pastorační službu.

16.7.2018
22.7.2018

Vysílání Rádia Proglas

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na...