02.04.2017 [neděle] - 31.03.2017 [pátek], kategorie: Události v diecézi

Šumavský Mouřenec zavádí zimní prohlídky

Mouřenec u Annína, kostel sv. Mořice

Na návštěvníky čekají zkušení průvodci, kteří všechny rádi seznámí s historií a současností památky, která se mj. objevila v pohádkách Anděl Páně nebo Tři životy nebo v seriálech Policie Modrava nebo Zmizelá Šumava. Kostel ze 13. století se středověkými freskami a barokní kostnicí plnou kostí a lebek je opravdu perlou šumavských lesů.

Obvykle nachystáme i teplý čaj.

Doporučujeme dojít ke kostelu pěšky lesem od annínské sklárny nebo z Rajska. Silnice z Rajska (od annínského koupaliště) nebo z Palvínova (u Hartmanic) mohou být v tomto zimním období obtížně sjízdné. Při vhodném počasí je možné dojet až ke kostelu autem.

Při prohlídce je možné si zakoupit drobné suvenýry s motivy Mouřence nebo podmalby na skle od Jarky Korandové. Jedná se o benefiční nabídku - výtěžek z prodeje jde částečně na údržbu a další rozvoj Mouřence. Vstupné na prohlídky je dobrovolné a libovolné.

Činnost našeho spolku (Přátelé Mouřence) mohou zájemci podpořit i zasláním libovolné částky na náš transparentní bankovní účet č. 2801028811/2010 (dárce prosíme, aby nás kontaktovali e-mailem nebo telefonicky, na požádání vystavíme i potvrzení o daru pro daňové účely).

 
Ke stažení Ke stažení