11.04.2017 [úterý], autor: Foto - Miroslav Bína, kategorie: Události v diecézi

Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil požehnal prapor aktivních záloh Armády ČR

Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil požehnal prapor aktivních záloh Armády ČR
11. dubna 2017, Jaderná elektrárna Temelín

Mons. Vlastimil Kročil se v úterý 11. dubna setkal s příslušníky aktivních záloh AČR v rámci cvičení SAFEGUARD 2017 v areálu JE Temelín. V rámci slavnostního nástupu požehnal bojový prapor pěší roty aktivních záloh brig. Gen Františka Vávry při Krajském vojenském velitelství Č. B. Poté shlédl slavnostní pochod nastoupené jednotky.

Otec biskup připomněl symboliku praporu jako připomínku životního prostoru, České republiky, ve které žijeme a kterou chceme zachovat pro nás a další generace. Současně pak podle něj prapor symbolizuje konkrétní jednotku, která nabízí svou službu vlasti a je pro ni připravena položit i život.

„Dnes jsme požehnali bojový prapor, který je symbolem vojenské cti a statečnosti, připomíná povinnost sloužit vlasti a bránit ji proti vnějšímu napadení. Jsem rád, že církev může vyprošovat požehnání a ochranu pro tuto úctyhodnou službu. V této chvíli rád vyslovuji jako biskup této diecéze, ale také jako člověk a občan České republiky ocenění a poděkování za vaši ochotu a službu“, řekl Vlastimil Kročil.

 
Ke stažení Ke stažení