Přehled aktuálních ustanovení v diecézi

03.07.2019 Miroslav Bína

1. 7. 2019; Diecéze českobudějovická; S příchodem letních prázdnin došlo k řadě změn v působnosti našich duchovních správců. Přinášíme aktuální přehled ustanovení kněží a jáhnů v českobudějovické diecézi.

Ustanovení

  • R. D. P. JCLic. Mag. theol. Stanislav Brožka – prodloužení ustanovení soudcem Metropolitního církevního soudu Arcidiecéze pražské, do 30. 6. 2024. Na základě dekretu Arcibiskupství pražského ze dne 24. 4. 2019.
  • R. D. Jan Löffelmann, JC.D. – jmenování soudcem Metropolitního církevního soudu Arcidiecéze pražské, do 30. 6. 2024. Na základě dekretu Arcibiskupství pražského ze dne 23. 4. 2019.
  • R. D. Prel. Mgr. Václav Pícha, JC.D. – prodloužení ustanovení zástupcem soudního vikáře (druhým viceoficiálem) Metropolitního církevního soudu Arcidiecéze pražské, do 30. 6. 2024. Na základě dekretu Arcibiskupství pražského ze dne 24. 4. 2019.
  • R. D. Ing. Jan Kulhánek je od 1. 5. 2019 ustanoven vikariátním sekretářem vikariátu Sušice-Nepomuk, Všechna dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Mgr. Ivo Valášek byl k 9. 5. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Vyskytná,vikariát Pelhřimov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Mgr. Josef Sláčík – je od 10. 5. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Vyskytná, vikariát Pelhřimov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Marek Antoni Donnerstag, Th.D. byl k 31. 5. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farností Velhartice, Hlavňovice, Hory Matky Boží, Čachrov, Javorná na Šumavě, Zhůří a Železná Ruda, vše vikariát Sušice-Nepomuk. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Mgr. Robert Konrad Paruszewski byl k 31. 5. 2019 odvolán z úřadu administrátora farnosti Kasejovice a excurrendo administrátora farností Budislavice, Kotouň, vše vikariát Sušice-Nepomuk a farnosti Lnáře, vikariát Strakonice. Od 1. 6. 2019 je ustanoven administrátorem farnosti Velhartice a excurrendo administrátorem farností Hlavňovice, Hory Matky Boží, Čachrov, Javorná na Šumavě, Zhůří a Železná Ruda, vše vikariát Sušice-Nepomuk.
  • R. D. Ing. Jiří Špiřík, Th.D. byl k 31. 5. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Myslív, vikariát Sušice-Nepomuk. Od 1. 6. 2019 je ustanoven excurrendo administrátorem farností Kasejovice, Kotouň a Budislavice, vše vikariát Sušice-Nepomuk. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Ing. Mgr. Václav Salák je od 1. 6. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Myslív, vikariát Sušice-Nepomuk. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. JCLic. Mgr. Rudolf Maria Hušek, SChLJ je od 1. 6. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Lnáře, vikariát Strakonice. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Mgr. Vojtěch Vágai byl k 10. 5. 2019 odvolán z úřadu ředitele Diecézního centra mládeže, Diecézního centra života mládeže Ktiš a moderátora pastorace mládeže českobudějovické diecéze. Ke stejnému dni, mu na jeho žádost, byl udělen sabatický čas.
  • R. D. Mr. Mgr. Tomas van Zavrel je od 17. 5. 2019 ustanoven „donec aliter provideatur“ ředitelem Diecézního centra mládeže, Diecézního centra života mládeže Ktiš a moderátorem pastorace mládeže českobudějovické diecéze. Všechna dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • Prel. Mgr. Václav Pícha, JC.D. byl k 30. 6. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farností Malšín a Slavkov, vše vikariát Český Krumlov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Zdeněk Prokeš byl k 30. 6. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátorem farností Přední Výtoň a Rychnůvek, vše vikariát Český Krumlov. Od 1. 7. 2019 je ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Malšín, vikariát Český Krumlov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Ing. Mgr. Jan Špaček, dr. h. c. je od 1. 7. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farností Přední Výtoň a Rychnůvek, vše vikariát Český Krumlov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Mgr. František Žák je od 1. 7. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Slavkov, vikariát Český Krumlov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • Mons. Václav Habart byl k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu faráře farnosti u kostela sv. Jana Nepomuckého České Budějovice, vikariát České Budějovice-město a excurrendo administrátora farnosti Boršov nad Vltavou, vikariát České Budějovice-venkov. Od 15. 7. 2019 je ustanoven výpomocným duchovním farnosti děkanství u kostela sv. Mikuláše České Budějovice, vikariát České Budějovice-město a kanovníkem penitenciářem.
  • R. D. Bc. Pavel Bicek byl k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu farního vikáře farnosti u kostela sv. Jana Nepomuckého České Budějovice, vikariát České Budějovice-město a excurrendo administrátora farností Doudleby a Kamenný Újezd, vše vikariát České Budějovice-venkov. Od 15. 7. 2019 je ustanoven administrátorem farnosti u kostela sv. Jana Nepomuckého České Budějovice, vikariát České Budějovice-město a excurrendo administrátorem farnosti Boršov nad Vltavou, vikariát České Budějovice-venkov.
  • P. PhDr. Mgr. Jakub Václav Zentner, FSSP je od 1. 7. 2019 ustanoven administrátorem farnosti Římov, vikariát České Budějovice-venkov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Mgr. Dominik Ettler byl k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu farního vikáře farností Prachatice, Frantoly, Husinec, Chroboly, Ktiš, Strunkovice nad Blanicí, Vitějovice, vše vikariát Prachatice a kaplana pro mládež vikariátu PT. Od 15. 7. 2019 je ustanoven farním vikářem ve farnosti Římov a excurrendo administrátorem farností Doudleby, Kamenný Újezd a Střížov, vše vikariát České Budějovice-venkov.
  • Pan Jaroslav Filip, trvalý jáhen byl k 30. 6. 2019 odvolán z úřadu administrátora in materialibus farností Horní Vltavice, Korkusova Huť, Kvilda, Nové Hutě, Knížecí Pláně a Strážný, vše vikariát Prachatice. Od 15. 7. 2019 je trvalým jáhnem ustanoveným ke službě ve farnostech Horní Vltavice, Knížecí Pláně, Korkusova Huť, Kvilda, Nicov u Stach, Nové Hutě, Stachy, Sv. Maří, Šumavské Hoštice, Strážný, Vimperk a Zdíkovec, vše vikariát Prachatice.
  • R. D. Mgr. Jaromír Stehlík byl k 30. 6. 2019 odvolán z úřadu administrátora in spiritualibus farností Horní Vltavice, Korkusova Huť, Kvilda, Nové Hutě, Knížecí Pláně a Strážný, vše vikariát Prachatice. Od 1. 7. 2019 je ustanoven excurrendo administrátorem farností Horní Vltavice, Korkusova Huť, Kvilda, Nové Hutě, Knížecí Pláně a Strážný, vše vikariát Prachatice. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Mgr. Josef Stolařík byl k 30. 6. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farností Benešov nad Černou, vikariát Český Krumlov, Olešnice, Trhové Sviny a Žumberk u Trhových Svinů, vše vikariát České Budějovice-venkov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Mgr. Pavel Šimák je od 1. 7. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Benešov nad Černou, vikariát Český Krumlov, Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • P. Andrej Ĺudovít Šabo, Opus J.S.S. je od 1. 7. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farností Trhové Sviny a Olešnice, vše vikariát České Budějovice-venkov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • P. Radoslav Šedivý, Opus J.S.S. je od 1. 7. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Žumberk u Trhových Svinů, vikariát České Budějovice-venkov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Mgr. Bohuslav Richter byl k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Pištín, vikariát České Budějovice-venkov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Mgr. David Mikluš je od 15. 7. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Pištín, vikariát České Budějovice-venkov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • P. Mgr. Jindřich Jan Nep. Löffelmann, OPraem. byl k 16. 7. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farností Hodušín, Klučenice a Lašovice, vše vikariát Tábor. Dále byl k 16. 7. 2019 odvolán z úřadu farního vikáře farnosti Milevsko, vikariát Písek a z funkce člena vikariátní rady vikariátu Písek. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • P. Mgr. Jozef Atanáš Leškovský, OPraem. byl k 16. 7. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Květov, vikariát Písek. Od 17. 7. 2019 je ustanoven excurrendo administrátorem farností Klučenice a Lašovice, vikariát Písek. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • P. Mgr. Mikuláš Selvek, OPraem. byl k 16. 7. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Nadějkov, vikariát Písek. Od 17. 7. 2019 je ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Květov, vikariát Písek. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Vladimír Koranda byl k 16. 7. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Borotín u Tábora, vikariát Tábor. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • P. Mgr. ThLic. Martin Sedloň, OMI byl k 16. 7. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Jistebnice, vikariát Tábor. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Ing. Mgr. Pavel Němec, DiS. byl k 16. 7. 2019 odvolán z řadu farního vikáře farnosti Děkanství u kostela sv. Mikuláše Č. Budějovice, z úřadu spirituála Biskupského gymnázia J. N. Neumanna a Církevní základní školy v Českých Budějovicích, vše vikariát České Budějovice-město. Od 17. 7. 2019 je ustanoven administrátorem farnosti Jistebnice a excurrendo administrátorem farností Borotín u Tábora, Hodušín, Nadějkov, vše vikariát Tábor.
  • R. D. MVDr. Mgr. Jan Janoušek byl k 30. 6. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Lštění (u Vimperka), vikariát Prachatice a k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Dobrš, vikariát Strakonice. Od 1. 7. 2019 je ustanoven administrátorem in spiritualibus farnosti Lštění (u Vimperka), vikariát Prachatice a od 15. 7. 2019 administrátorem in spiritualibus farnosti Dobrš, vikariát Strakonice.
  • R. D. Jan Löffelmann, JC.D. byl k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Paračov, vikariát Strakonice. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti. Od 15. 7. 2019 je ustanoven administrátorem in spiritualibus farnosti Paračov, vikariát Strakonice a administrátorem in materialibus farnosti Dobrš, vikariát Strakonice.
  • R. D. Mgr. Šimon Stančík je od 1. 7. 2019 ustanoven administrátorem in materialibus farnosti Lštění (u Vimperka), vikariát Prachatice. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Stanislav Bušta byl k 30. 6. 2019 odvolán z úřadu administrátora farnosti Velký Bor a excurrendo administrátora farností Chanovice, Kvášňovice a Pačejov, vše vikariát Sušice-Nepomuk. Od 1. 7. 2019 je ustanoven výpomocným duchovním ve farnostech Chanovice, Kvášňovice, Malý Bor, Pačejov a Velký Bor, vše vikariát Sušice-Nepomuk.
  • R. D. Ing. Petr Koutský byl k 30. 6. 2019 odvolán z úřadu administrátora farnosti Horažďovice a excurrendo administrátora farnosti Malý Bor a Strašín, vše vikariát Sušice-Nepomuk. Od 1. 7. 2019 je ustanoven administrátorem farnosti Strašín, vikariát Sušice-Nepomuk. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • P. ThLic. Mariusz Piwowarczyk, OMI je od 1. 7. 2019 ustanoven administrátorem farnosti Horažďovice a excurrendo administrátorem farností Chanovice, Kvášňovice, Malý Bor, Pačejov a Velký Bor, vše vikariát Sušice-Nepomuk.
  • R. D. Jiří Voráček byl k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Albrechtice u Sušice, vikariát Sušice-Nepomuk. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Marek Antoni Donnerstag, Th.D. byl k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Dlouhá Ves, vikariát Sušice-Nepomuk. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti. Od 15. 7. 2019 je ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Albrechtice u Sušice, vikariát Sušice-Nepomuk.
  • R. D. Ing. Mgr. Jan Kulhánek je od 15. 7. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Dlouhá Ves, vikariát Sušice-Nepomuk. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Mgr. Mariusz Klimczuk byl k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu administrátora farnosti Březnice u Příbrami a excurrendo administrátora farností Bubovice, Drahenice, Chraštice a Tochovice, vše vikariát Písek. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti. Od 15. 7. 2019 je ustanoven farním vikářem farností Březnice u Příbrami, Bubovice, Drahenice, Chraštice a Tochovice, vše vikariát Písek.
  • R. D. PhDr. Mgr. Jozef Gumenický byl k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu farního vikáře farnosti Proboštství Jindřichův Hradec, Horní Pěna, Jarošov nad Nežárkou, Kostelní Radouň, Lodhéřov, Nová Včelnice a Roseč a excurrendo administrátora farností Blažejov, Člunek, Kunžak a Strmilov, vše vikariát Jindřichův Hradec a dále z funkce kaplana pro mládež vikariátu Jindřichův Hradec a sekretáře vikariátu Jindřichův Hradec. Od 15. 7. 2019 je ustanoven administrátorem farnosti Březnice u Příbrami a excurrendo administrátorem farností Bubovice, Chraštice, Drahenice a Tochovice, vše vikariát Písek.
  • P. PhDr. ThLic. Jindřich František Holeček, OM byl k 30. 6. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Číměř, vikariát Jindřichův Hradec. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti. Od 1. 7. 2019 je ustanoven administrátorem in spiritualibus farnosti Číměř, vikariát Jindřichův Hradec.
  • R. D. Mgr. Ivo Prokop je od 15. 7. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farností Blažejov, Člunek, Kunžak a Strmilov a administrátorem in materialibus farnosti Číměř, vše vikariát Jindřichův Hradec. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti. Od 14. 8. 2019 je ustanoven proboštem farnosti Proboštství Jindřichův Hradec, vikariát Jindřichův Hradec.
  • R. D. Mgr. Jan Turek byl k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farností Katovice, Kraselov, Střelské Hoštice a Volenice, farního vikáře farností Strakonice, Strakonice-Podsrp, Jinín, Radomyšl, vše vikariát Strakonice a z funkce kaplana pro mládež vikariátu Strakonice. Od 15. 7. 2019 je ustanoven farním vikářem ve farnostech Proboštství Jindřichův Hradec, Blažejov, Číměř, Člunek, Deštná u Jindřichov Hradce, Horní Pěna, Jarošov nad Nežárkou, Kostelní Radouň, Kunžak, Lodhéřov, Nová Včelnice, Roseč, Strmilov, vše vikariát Jindřichův Hradec.
  • P. Mgr. Peter Tomáš Paradič, CFSsS byl k 30. 6. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Štěkeň, vikariát Strakonice a Kestřany, vikariát Písek a farního vikáře farností Písek, Čížová, Putim a kaplana u kostela sv. Kříže v Písku, vše vikariát Písek.
  • P. Dr.theol. Tomáš Cyril Havel, CFSsS byl k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu rektora kostela sv. Kříže v Písku, vikariát Písek. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • P. Mgr. Petr Maxmilián Koutský, CFSsS je od 1. 7. 2019 ustanoven farním vikářem farnosti Písek, vikariát Písek. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • P. Tomáš Koňařík, OCr. je od 1. 7. 2019 ustanoven výpomocným duchovním ve farnostech Strakonice, Jinín, Katovice, Kraselov, Paračov, Radomyšl, Strakonice-Podsrp, Střelské Hoštice, Štěkeň a Volenice, vše vikariát Strakonice.
  • R. D. Mgr. Miroslav Šašek byl k 14. 7. 2019 odvolán z úřadu farního vikáře farnosti Děkanství u kostela sv. Mikuláše České Budějovice, vikariát České Budějovice-město. Od 15. 7. 2019 je ustanoven farním vikářem ve farnostech Strakonice, Jinín, Katovice, Kraselov, Paračov, Radomyšl, Strakonice-Podsrp, Střelské Hoštice, Štěkeň a Volenice, vše vikariát Strakonice.
  • R. D. Roman Dvořák je od 1. 7. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Štěkeň, vikariát Strakonice a od 15. 7. 2019 je ustanoven excurrendo administrátorem farností Katovice, Kraselov, Střelské Hoštice a Volenice, vše vikariát Strakonice a administrátorem in materialibus farnosti Paračov, vikariát Strakonice. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Mgr. Václav Šika byl k 30. 6. 2019 odvolán z úřadu excurrendo administrátora farnosti Lidmaň, vikariát Pelhřimov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • P. Mgr. Ján Augustin Grambal, OPraem. je od 1. 7. 2019 ustanoven excurrendo administrátorem farnosti Lidmaň, vikariát Pelhřimov. Všechna ostatní dosavadní ustanovení zůstávají v platnosti.
  • R. D. Vendelín Zboroň je od 16. 1. 2019 administrativním pracovníkem Biskupství českobudějovického. V současné době je v dlouhodobé pracovní neschopnosti.
  • Pan Josef Daněk, trvalý jáhen byl k 30. 6. 2019 odvolán z jáhenské služby ve farnostech Vyšší Brod, Horní Dvořiště, Malšín, Rožmberk nad Vltavou, vše vikariát Český Krumlov a byl uvolněn z aktivní služby trvalého jáhna v českobudějovické diecézi. Upřímně mu děkujeme za 26 let trvající obětavou jáhenskou službu v českokrumlovském vikariátu.

(Zdroj: Acta Curiae 6, 7/2019)