Pozvánka na Diecézní pouť 2021 do ČESKÝCH BUDĚJOVIC

17.09.2021 Petr SAMEC
Letošní diecézní pouť je nesena mottem „Vzhůru k vodám“ a má i svého patrona, sv. Jana Nepomuckého. V sobotu 9. 10. 2021 zveme do biskupského sídla České Budějovice, kde bude připraven rozmanitý program. V 9.00 hodin v katedrále sv. Mikuláše poutníky přivítá pomocný biskup Pavel Posád. Program zahájí divadlo „Johánek z Nepomuku“ o životě světce. V 10.00 hodin se poutníci přemístí liturgickým průvodem za procesní sochou sv. Jana Nepomuckého, patrona naší diecéze, do klášterního kostela Obětování Panny Marie, kde bude následovat pontifikální mše svatá celebrovaná sídelním biskupem Vlastimilem Kročilem. Děti budou mít vlastní bohoslužbu slova v rajské zahradě s otcem Rafalem Kacou.
Po obědě z vlastních zásob nebo v jedné z mnoha výborných restaurací, které toto město má, začíná v 13.30 odpolední program. V horním sále biskupství se poutníci mohou těšit na přednášku proslulého youtubera Prof. Martina Weise na téma „Počátky křesťanství v Čechách“. Kdo je zvědavý na nově zrekonstruované biskupství či klášter, může se zapsat na komentovanou prohlídku těchto budov. Děti budou mít vlastní zábavně-poučný program. Samozřejmě bude možnost Adorace Nejsvětější svátosti, zpovědi, přímluvné modlitby a Hodinky Božího milosrdenství v katedrále nebo modlitby za duchovní povolání před ostatkem sv. Jana Nepomuckého ve Studentském kostele Svaté Rodiny. Pouť ukončíme opět v katedrále, kde nám požehná děkan Zdenek Mareš.
Pouť se koná se pod záštitou primátora města České Budějovice Jiřího Svobody a je spolufinancována statutárním městem České Budějovice a spolkem Most-České Budějovice. Na náklady poutě můžete přispět i Vy v rámci mešní sbírky nebo na účet Spolku Most-České Budějovice 4671901369/0800.
Budeme rádi, když se zapojíte do novény před poutí, například prostřednictvím virtuální novény na YouTubeProlidi.online, a to od 30.9.2021.
(Text: P. Tomas van Zavrel)
Podrobný aktualizovaný program a další informace najdete ZDE.
Video pozvánku si můžete prohlédnout kliknutím na obrázek níže: