Pouť do Říma má vlastní webové stránky

10.06.2019 Miroslav Bína

Velká celonárodní pouť do Říma, která se uskuteční ve dnech 11. až 13. listopadu 2019 při příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České informuje na vlastním webu nejen o samotné pouti a osobnosti světice.

Na adrese anezka2019.cz jsou k nalezení rovněž informace o daru Čechů pro papeže Františka, ke kterému bude moci každý přispět otiskem prstu i finančně. Z celostátní sbírky bude uhrazena plastika Koruna svaté Anežky od akademického sochaře Daniela Ignáce Trubače, zbytek peněz obdrží papež František jako dar pro potřeby chudých.

Každý přispěvatel také dostane pamětní medaili z Pražské mincovny s motivem svaté Anežky ze sousoší sv. Václava na Václavském náměstí v Praze. První exemplář vyrazil v sobotu 25. května 2019 osobně papežský velvyslanec v Česku, apoštolský nuncius Mons. Charles D. Balvo.

Na webových stránkách anezka2019.cz jsou aktualizované informace o soše, medailích, národní sbírce, listopadové pouti i národní patronce svaté Anežce. Dozvíte se, jak vznikal ručně modelovaný reliéf medaile a prohlédnete si návrh sochy pro papeže.

Svatoanežská sbírka

Předejte odkaz dobročinnosti sv. Anežky České generaci vašich vnoučat v podobě pamětní medaile. Od  1. 6. do 31. 8. 2019 se každý může připojit ke společnému daru věřících z ČR pro Svatého otce – Koruně svaté Anežky České.

  • Poutní centrum biskupství královéhradeckého, Velké nám. 35, 500 01 Hradec Králové – na vrátnici biskupské rezidence.
  • Českomoravská Fatima – národní centrum Fatimského apoštolátu v ČR, č.p. 195, 569 11 Koclířov u Svitav, každý den od 8-18 hod. v hlavní budově Fatimského centra.
  • Na všech poutních místech, které se k této výzvě připojí, při poutích a v jiné určené dny ve vikariátech, děkanstvích českých a moravských diecézí a větších farnostech, které se k zajištění sbírky pro Svatého otce připojí.

Českobudějovická diecéze připravuje, pod záštitou diecézního biskupa Mons. Vlastimila Kročila, Diecézní pouť do Říma ve spolupráci s CK Avetour ve dnech 10. – 14. listopadu 2019.

(Zdroj: Pavel Jakub Sršeň, www.anezka2019.cz)

Čtěte také: Tisíce Čechů znovu zamíří do Říma, obdarují papeže Františka