Po prázdninách začne na Ktiši nový animátorský kurz

24.06.2024 Petr SAMEC

V příštím školním roce zahájí Diecézní centrum pro mládež nový animátorský kurz, který je určen pro každého, kdo se chce angažovat ve farnosti.
Kurz je určen pro mladé křesťany od 15 do 20 let. Pokud nespadáte do této věkové kategorie, ale přesto máte o kurz zájem, napište na ktis@promlade.com a třeba najdeme řešení.

Na co se můžete těšit?
V průběhu deseti víkendů budete mít možnost seznámit se s tématy víry, týmové spolupráce, komunikace a leadershipu. Každý víkend bude zaměřen na jiné téma, kterým bude provázet zajímavý host. Mezi hlavní témata patří osobní růst animátora, prohloubení jeho vztahu s Bohem, seznámení se s vedením společenství, aktivit pro mládež a jiné…
Víkendy začínají společnou večeří a následují různé teambuildingové hry. Každý den zakončuje modlitba. Sobotou provází účastníky přednášející. O sobotách se také vždy najde čas pro větší hry, praxi a společné chvíle plné humoru a pohody. V neděli všichni společně slaví mši svatou.

Organizační informace o kurzu
10 víkendů v průběhu dvou let (tzn. 5 víkendů v jednom roce)
1 zážitkový víkend (2024)
1 duchovní zastavení (2025)
Cena je rozdělena na kurzovné a stravné. Na začátku každého školního roku se platí 1000,- Kč na kurzovné. Každý víkend pak bude stát 300,- Kč na zaplacení stravy stravu (reálná cena jednoho víkendu na osobu činí 1000,- Kč).
Víkend začíná vždy v pátek večeří a končí v neděli kolem 14:00 hodin.

Povinnosti
Jednou z podmínek pro účast v kurzu je přítomnost na stanovených víkendech. Nepřítomnost je možná po domluvě a jen v nutných případech.

V případě zájmu najdete podrobné informace a přihlášku na webu www.ktispromlade.cz

Text: Dan Turek, Diecézní centrum pro mládež