Mladí se zdokonalí v konkrétních oblastech služby v církvi

31.05.2019 Miroslav Bína

13. – 18. 8. 2019, Chotěboř; Inspirovat mladé pro službu ve farnosti a pomoci jim překonat úskalí této práce je cílem Celostátního setkání animátorů, které připravuje Sekce pro mládež České biskupské konference. Do setkání s mottem „S Janem za Ježíšem“ se mohou zapojit také mladí lidé z českobudějovické diecéze.

Šest dnů na proniknutí do dvou vybraných témat budou mít v srpnu účastníci Celostátního setkání animátorů.  Vybírat přitom budou z osmi „laboratoří“, zaměřených na média, tvorbu grafiky a vizuálu, selfmanagement, hudbu, modlitbu, evangelizaci, komunikaci nebo péči o společenství. Konkrétním dovednostem se přitom naučí pod vedením zkušených lektorů. Program mladým nabídne také každodenní slavení liturgie, školu modlitby pod vedením řeholních společenství nebo jednotlivců (chvály, modlitba Taize, …), ale také čas pro sport, divadlo, nebo koncerty.

Celostátní setkání animátorů je určeno mladým mezi 16 a 24 lety. Jeho cílem je inspirovat a motivovat mladé ke službě v církvi, posílit identitu animátora a nabídnout prostor pro rozvoj. Jeho program celý rok připravují zástupci Sekce pro mládež při České biskupské konferenci, ředitelé diecézních center a další dobrovolníci z řad kněží i laiků.

Modlitba za setkání

Průvodcem po celou dobu setkání bude mladým účastníkům učedník Jan, který má inspirovat svým zápalem k životu s Kristem i svou houževnatostí pro službu. Setkávat se s ním však mohou už teď prostřednictvím tříměsíční duchovní přípravy, která je dostupná nejen na oficiální a facebookové stránce události, ale také v aplikaci iZIDOOR nebo ve formě podcastů na Spotify.

Více informací: na webu, Facebooku

(Zdroj: Hana Kašpárková, www.signaly.cz)

Video pozvánka

(Zdroj: Hana Kašpárková)

Přiložené soubory