Sekce pro mládež projedná plány pro období 2020 -2022

11.02.2019 Miroslav Bína

13. -14. 2. 2019, Ktiš; Českobudějovická diecéze je hostitelem nadcházejícího zasedání Sekce pro mládež při ČBK. Součástí setkání v DCŽM na Ktiši bude i slavení Eucharistie s biskupy.

Ilustrační snímek: Honza Čermák / Člověk a víra

Ohlédneme se a zhodnotíme SDM v Panamě. Důležité bude zamyšlení nad textem podzimní Synody v Římě o mládeži a chceme se také vzájemně informovat o pastorační situaci v jednotlivých diecézích. Na letošní srpen chystáme Celostátní setkání animátorů v Chotěboři, rádi bychom proto doladili poslední úpravy v celém programu“, řekl k jednání Pavel Posád, biskup delegát pro mládež při ČBK.

V závěru přijde na řadu příprava plánovaných akcí: např. Eucharistického kongresu v Maďarsku (2020), Fóra mládeže (2020). V roce 2021 by se také mělo konat Celostátní setkání mládeže jako příprava na Světový den mládeže v Portugalsku (2021).

„Při našem setkání strávíme také čas věnovaný společné modlitbě a slavení Eucharistie“, připomněl biskup Posád, který bude ve čtvrtek 14. února v 11.30 hodin celebrovat poutní mši svatou v Kájově. Té bude již ve středu, 13. února v 18 hodin předcházet slavení Eucharistie s diecézním biskupem Vlastimilem Kročilem v kapli Diecézního centra života mládeže na Ktiši.

(Autor článku: Miroslav Bína)