K Noci kostelů zve audio a videospot

14.05.2019 Miroslav Bína

24. 5. 2019, ČR; Také k letošní nadcházející Noci kostelů zve audiospot z dílny Rádia Proglas.

„Jedna noc a stovky otevřených kostelů. Komentované prohlídky, koncerty, otevřené věže, krypty, zahrady; zajímavá setkání, přednášky a dalších více než 6000 programů. Navštivte Noc kostelů, v pátek 24. května. Informace na www.nockostelu.cz.“

Pro spot byla použita skladba Trumpet Tune autora Henryho Purcella, kterou interpretovali Miroslav Kejmar – trubka, Jiřina Pokorná – varhany. Text namluvila Anežka Jakubcová.

Mottem letošní Noci kostelů je slovo „Dáte se do zpěvu jako tu noc, kdy se zasvěcuje svátek“ – srov. Iz 30, 29.

 

Noc kostelů také na YouTube
Krátký videospot – pozvánkou na 11. ročník Noci kostelů zpracovala Petra Dolíhalová, doprovodný audiospot byl vyroben ve studiu Radia Proglas, fotografie pocházejí z archivu Noci kostelů.

Do prvního ročníku Noci kostelů v roce 2009 se zapojilo 25 kostelů a v letošním roce připravuje již více než 1400 kostelů v celé České republice nevšední program.
Pořadatelé nyní připravují programy, při nichž budou mít návštěvníci příležitost nahlédnout do věží, sakristií, kaplí, křížových chodeb, klášterních refektářů i rajských zahrad, nechat se v chrámových prostorách provést slovem, povznést hudbou, inspirovat ve ztišení a modlitbě či potěšit při setkání.

(Zdroj: Rádio Proglas, www.nockostelu.cz)