Čtěte první podzimní Setkání

04.09.2018 Miroslav Bína

Zářijový magazín přináší mj. medailonky letošních laureátů medailí sv. Auraciána, které u příležitosti oslav svátku tohoto světce udělil 2. srpna diecézní biskup Vlastimil Kročil.

Markéta Grillová ze Lhenic obsadila třetí místo v anketě Duhové srdce o nejoblíbenějšího učitele náboženství. Zeptali jsme se na její práci s dětmi. O příkladu dobré spolupráce farnosti a obce se dozvíte v rozhovoru se starostou Plané nad Lužnicí Jiřím Šimánkem.

Letošní rok je ve znamení oslav 100. výročí Československé republiky. Jan Kotous se zamýšlí nad vlivem katolicismu na její existenci a chod.

Během letních prázdnin se událo mnohé: katedrála se rozloučila s emeritním regenschorim; pokračují práce na opravě varhan u sv. Jana Nepomuckého;. Strakonice mají nový farní kostel; ve Štěkni poděkovali Pánu Bohu za 700. let osídlení.

Počínaje zářijovým vydáním také začínáme setkání s tzv. „Malými proroky“ – 12 krátkými biblickými knihami. Pokud hledáte tip na výlet, možná vás zaujme další díl putování po kostelících – tentokrát se vydáváme na Lipensko. Již tento víkend vás zveme na Sepekovské poutě 2018, které budou pokračovat také ten následující. V pondělí 17. září zavítá do klášterní baziliky v Milevsku houslový virtuóz Ivan Ženatý a od října můžete na rektorátu Jihočeské univerzity shlédnout výstavu Jsme ze stejné planety, zahrnující výběr fotografií cizinců, kteří zde našli druhý domov.

Elektronickou plnobarevnou verzi zveřejníme v říjnu v sekci „Ke stažení/Časopisy„.

(Autor článku: Miroslav Bína)