Boží tipy na prázdniny

14.06.2019 Miroslav Bína

14. 6. 2019, ČR / diecéze; Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi a k odpočinku nás vybízí i sám Ježíš, který svým učedníkům řekl: „Pojďte sami stranou na pusté místo a trochu si odpočiňte!“ (Mk 6,31) Ve volném čase můžete spojit příjemné s poznáním něčeho nového…

Snímek: Anička Zemanová / Člověk a víra)

Českobudějovická diecéze zve do Klokot u Tábora, kde se na místě mariánského zjevení nachází poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který se v loňském roce stal Národní kulturní památkou. Pro děti jsou připravené pracovní listy. Více najdete na www.klokoty.cz.

Navštívit můžete také klášter Bechyně a Milevsko. Abyste se stali poutníkem na této poutní cestě, musíte ujít pěšky alespoň 15 km. Více na http://www.toulava.cz/poutnik.

Nepomuk zve k návštěvě Svatojánského muzea, které je věnované jak jinak než sv. Janu Nepomuckému. Pochlubit se může zajímavou sbírkou uměleckých děl a devocionálií (předmětů kultu) z období 18. – 20. století, dokládajících rozmanitost a bohatost svatojánského kultu. Více info na www.sjmn.cz.

Snímek: Marek Novák / Člověk a víra

Další tip vás zavede do Novohradských hor na poutní místo Dobrá Voda u Nových Hradů. Jako dominanta se zde tyčí barokní kostel Panny Marie Těšitelky, který patřil k nejnavštěvovanějším poutním místům v této diecézi, neboť poutníci sem přicházeli nejen z Čech, ale i z Rakouska, Bavorska, Moravy a Uher. Pro svou mírně radioaktivní vodu a polohu lokality s nejčistším vzduchem v Čechách byla Dobrá voda vyhledávána jako lázeňské místo. Více info najdete na www.klaster.cz/farnosti/dobra-voda.

 

Tipy na výlety v ostatních diecézích

(Zdroj: Církev.cz)