Biskupské gymnázium přivítalo nové studenty

03.09.2018 Miroslav Bína

3. 9. 2018, České Budějovice; Dnešní ráno znamenalo nový začátek pro 154 nových žáků a studentů, kteří se rozhodli studovat na Biskupském gymnáziu J. N. Neumanna a Církevní základní škole při tomto gymnáziu. V rámci slavnostního uvítání pozdravil v kostele sv. Rodiny studenty také otec biskup Pavel Posád.

Biskup Pavel Posád pozdravil nové studenty Biskupského gymnázia; snímky M. Bína / BCB

„Je na tom něco krásného, moci začít. Skončili jste základní a byli přijati na střední školu. Něco končí a něco začíná. Miroslav Horníček hovoří o chvále prvního kroku – jak je důležité udělat jej správně. A vy ho dnes děláte, první krok nové etapy vašeho života. Tak jako rádi začínáte psát na první stránku nového sešitu, který je ještě zcela nový, tak také otevřete nové učebnice a budete objevovat něco nového. Nezapomeňte na radost, kterou dnes máte. Ze strany biskupství, jako zřizovatele vašeho gymnázia, máte při svém studiu plnou podporu,“ povzbudil otec biskup nové studenty při zahájení jejich studia.

Podle spirituála gymnázia otce Pavla Němce studenty čeká důležité období života „Chcete se připravit na to, co přináší skutečný život. Všechny události, které zažijete při studiu na zdejším gymnáziu, budou pro vás dobrým základem. Chci vás povzbudit, aby vaše studium byla cesta radostná i přesto, že vyžaduje určité úsilí v orientaci na ní. K té vám chceme pomáhat,“ řekl Pavel Němec.

Do osmiletého studijního programu nastoupilo 30 studentů.

Ředitel gymnázia Martin Maršík novým studentům pogratuloval ke složení přijímacích zkoušek ke studiu a poděkoval za výběr biskupského gymnázia pro další studium, když připomněl nadprůměrné výsledky zdejších absolventů. „Naše gymnázium vám může nabídnout mnoho možností také při využití volného času, nejen sportem či kulturou. Nezoufejte, pokud zaznamenáte počáteční studijní problémy. Budou spojené s přechodem do nového prostředí střední školy a v tu chvíli vám chceme být nápomocni“ vzkázal studentům Martin Maršík.

Ve školním roce 2018/2019 zahájilo na gymnáziu studium 30 studentů osmiletého, 31 šestiletého, 23 šestiletého bilingvního a 24 čtyřletého studijního programu. Na Církevní základní škole pak přivítají 46 prvňáků. Celkově navštěvuje diecézní školy 1215 žáků a studentů: 720 studentů na BIGY a 495 žáků na Církevní základní škole při BIGY.

(Autor článku: Miroslav Bína)

Čtěte také: Studenty BIGY čeká nové zázemí pro výuku i volný čas